wyszukiwanie zaawansowane
Kontakt
 • Dane firmy:
  ZPUH Andrzej Waloszczyk
  42-290 Blachownia
  ul. Spokojna 8
  NIP: 573-022-97-75

 • E-mail:biuro@kotlyczesci.pl
 • Telefonkom. 602 662 291
 • Godziny działania sklepuponiedziałek-piątek 9.00-16.00 sobota 10.00-14.00
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Blog

Który podajnik wybrać - ślimakowy czy tłokowy?

Wybór pieca jest jedną z ważniejszych decyzji, jakie należy podjąć remontując kotłownie czy modernizując swój system grzewczy. Od tego, na jakie urządzenie się zdecydujemy zależeć będą koszty ogrzewania, ale również to, na ile wygodne będzie użytkowanie pieca oraz jak dużo czasu trzeba będzie poświęcać na kontrolę spalania. 

Zasada działania paleniska retortowego

Palenisko retortowe występują w piecach najnowszej generacji. Są to urządzenia, które wykorzystują do procesu spalania oraz podawania paliwa (np. ekogroszku) do paleniska układ mikroprocesorowy. Dodatkowo są one często wyposażone w regulator, umożliwiający precyzyjne programowanie temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu w konkretne dni i o konkretnych porach. Oznacza to, że pomieszczenie może być mniej ogrzewane, jeśli wiadomo, że nikt nie będzie z niego korzystał.

Jaką funkcję w piecu pełni deflektor spalin?

Deflektor to przyrząd wykonany z żelaza, który zawieszony jest nad piecem. Często nazywany jest także promiennikiem lub rozbijaczem płomieni. Często używa się deflektorów w kształcie dysku lub płaskiej soczewki, ale w zależności od budowy pieca, niekiedy stosuje się również inne kształty. 

Jak wymienić ślimak podajnika pieca?

Piec z podajnikiem jest wygodny w użytkowaniu, dlatego większość osób decyduje się na zakup tego typu urządzenia. Trzeba jednak pamiętać, żeby kupować opał dobrej jakości, by zabezpieczyć ślimaka przed uszkodzeniem. Jeśli dojdzie do jego blokady czy zużycia, można samodzielnie wymienić na nowy. 

Jakie usterki kotła można naprawić samodzielnie?

W przypadku awarii kotła centralnego ogrzewania, czy to w przypadku rozwiązań na gaz, czy na paliwo stałe, niezwykle istotne jest, aby czas oczekiwania na części zamienne był maksymalnie skrócony, tak, aby przestój w pracy pieca był jak najmniej uciążliwy do jego użytkowników.

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail
 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu