wyszukiwanie zaawansowane
Kontakt
 • Dane firmy:
  ZPUH Andrzej Waloszczyk
  42-290 Blachownia
  ul. Spokojna 8
  NIP: 573-022-97-75

 • E-mail:biuro@kotlyczesci.pl
 • Telefonkom. 602 662 291
 • Godziny działania sklepuponiedziałek-piątek 9.00-16.00 sobota 10.00-14.00
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Blog

Jak dbać o kocioł na ekogroszek?

Jakość paliwa ma kluczowe znaczenie dla efektywnego działania kotła oraz jego długowieczności. Warto wybierać ekogroszek o niskiej zawartości siarki oraz odpowiedniej granulacji (5-25 mm). Dobrej jakości paliwo gwarantuje mniejszą ilość zanieczyszczeń oraz mniej uciążliwego dymu.

Co wpływa na sprawność kotła grzewczego?

Kocioł grzewczy to urządzenie, które służy do ogrzewania wody lub powietrza w systemach centralnego ogrzewania. Jego działanie opiera się na spalaniu paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, które powoduje nagrzewanie wody w wymienniku ciepła. Ten proces pozwala na przekazywanie ciepła do całego domu przy użyciu rur i grzejników. 

Który podajnik wybrać - ślimakowy czy tłokowy?

Wybór pieca jest jedną z ważniejszych decyzji, jakie należy podjąć remontując kotłownie czy modernizując swój system grzewczy. Od tego, na jakie urządzenie się zdecydujemy zależeć będą koszty ogrzewania, ale również to, na ile wygodne będzie użytkowanie pieca oraz jak dużo czasu trzeba będzie poświęcać na kontrolę spalania. 

Zasada działania paleniska retortowego

Palenisko retortowe występują w piecach najnowszej generacji. Są to urządzenia, które wykorzystują do procesu spalania oraz podawania paliwa (np. ekogroszku) do paleniska układ mikroprocesorowy. Dodatkowo są one często wyposażone w regulator, umożliwiający precyzyjne programowanie temperatury w ogrzewanym pomieszczeniu w konkretne dni i o konkretnych porach. Oznacza to, że pomieszczenie może być mniej ogrzewane, jeśli wiadomo, że nikt nie będzie z niego korzystał.

Jaką funkcję w piecu pełni deflektor spalin?

Deflektor to przyrząd wykonany z żelaza, który zawieszony jest nad piecem. Często nazywany jest także promiennikiem lub rozbijaczem płomieni. Często używa się deflektorów w kształcie dysku lub płaskiej soczewki, ale w zależności od budowy pieca, niekiedy stosuje się również inne kształty. 

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail
 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu