wyszukiwanie zaawansowane
Kontakt
 • Dane firmy:
  ZPUH Andrzej Waloszczyk
  42-290 Blachownia
  ul. Spokojna 8
  NIP: 573-022-97-75

 • E-mail:biuro@kotlyczesci.pl
 • Telefonkom. 602 662 291
 • Godziny działania sklepuponiedziałek-piątek 9.00-16.00 sobota 10.00-14.00
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Deflektor to przyrząd wykonany z żelaza, który zawieszony jest nad piecem. Często nazywany jest także promiennikiem lub rozbijaczem płomieni. Często używa się deflektorów w kształcie dysku lub płaskiej soczewki, ale w zależności od budowy pieca, niekiedy stosuje się również inne kształty. 

W jakim celu stosujemy deflektor?

Najważniejszym celem deflektorów jest mieszanie płonącego strumienia gazów. Płomień, który powstaje ze spalanego paliwa opływa deflektor nim skieruje się w stronę wymiennika ciepła. Niespalone cząstki paliwa długo trzymają w sobie wysoką temperaturę, więc pomaga im to dopalać się do końca. Deflektor jest używany nie tylko do kotłów i pieców, ale również w kominach, na dachach ciężarówek oraz przy osłonach silników samolotowych.

Jakie są główne zalety używania deflektora?

Dużą zaletą deflektora jest fakt, że rozbija płomienie z palnika, czyli rozprowadza płomień na całej dostępnej powierzchni, a co za tym idzie kierunkuje go również w boczne strony. Tym samym górna część komory jest chroniona przed pełną mocą płomienia. Warto dodać, że deflektor nagrzany do wysokiej temperatury może skumulować w swojej masie energię, aby wspomagać dopalanie cząstek paliwa.

Aspekty ekologiczne i ekonomiczne

Obecność deflektora ma ważny aspekt ekologiczny, ponieważ spaliny są znacznie czystsze, mniejsza część szkodliwych substancji ma szansę wydostać się do środowiska naturalnego. Żywotność części do kotłów czy pieca jest zdecydowanie dłuższa i nie potrzebujemy ich tak często wymieniać. Ma także duży walor ekonomiczny, bo zmniejsza zużycie stosowanego paliwa. Co istotne, wpływa też na częstotliwość czyszczenia, ponieważ dokładne spalanie oznacza również mniejszą ilość sadzy, która osiada na wewnętrznej stronie kotła i możemy rzadziej czyścić urządzenie.

Previous Post Next Post

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail
 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu