wyszukiwanie zaawansowane
Kontakt
 • Dane firmy:
  ZPUH Andrzej Waloszczyk
  42-290 Blachownia
  ul. Spokojna 8
  NIP: 573-022-97-75

 • E-mail:biuro@kotlyczesci.pl
 • Telefonkom. 602 662 291
 • Godziny działania sklepuponiedziałek-piątek 9.00-16.00 sobota 10.00-14.00
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

W przypadku awarii kotła centralnego ogrzewania, czy to w przypadku rozwiązań na gaz, czy na paliwo stałe, niezwykle istotne jest, aby czas oczekiwania na części zamienne był maksymalnie skrócony, tak, aby przestój w pracy pieca był jak najmniej uciążliwy do jego użytkowników.

Jakie usterki zdarzają się w kotłach gazowych, na paliwo stałe?

Prędzej czy później może się zdarzyć, że jakichś ich element konstrukcyjny będzie wymagał wymiany, ze względu na ich naturalną eksploatację i zużywanie się komponentów konstrukcyjnych. W przypadku kotłów gazowych często obserwuje się awarie w postaci problemów z wentylacją wywołaną zatkanego komina, poprawienia połączenia rury biegnącej od czujnika powietrza do wentylatora, jeśli ma ona liczne załamania należy je usunąć. Sterowniki do pieca C.O., czy też wentylatory wymagają pomocy wykwalifikowanej ekipy serwisowej. Zamawiając części do kotłów grzewczych, dobiorą oni każdy najmniejszy element do typu i rocznika kotła, gwarantując tym samym ponowną bezawaryjną ich pracę.

W przypadku kotłów opałowych dochodzi do zapowietrzenia kotła, które mogą być usunięte samodzielnie przy użyciu automatycznych odpowietrzników. Jednak gdy to nie pomaga, może się zdarzyć, że potrzebne będzie ponowne wezwanie ekipy serwisowej celem poprawy umieszczenia zbiornika wyrównawczego.

Jakie elementy mechaniczne zużywają się w kotłach?

W przypadku kotłów na paliwo stałe uszkodzeniom może ulec podajnik ślimakowy, czy też uszczelki klapy zasobnika, podobnie jak uszkodzenie lub poluzowanie sznura uszczelniającego w drzwiczkach, które może powodować obniżenie sprawności grzewczej pieca. Zależnie od sytuacji trzeba go wymienić na nowy lub poprawić jego ułożenie i dopasowanie. Z części elektronicznych usterki w kotle mogą dotyczyć czujnika temperatury, czy też kondensatora wentylatora, którego samodzielnej wymiany podobnie jak w przypadku czujników mogą się podjąć tylko osoby posiadający odpowiedni poziom wiedzy technicznej.

Previous Post Next Post

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail
 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu