wyszukiwanie zaawansowane
Kontakt
 • Dane firmy:
  ZPUH Andrzej Waloszczyk
  42-290 Blachownia
  ul. Spokojna 8
  NIP: 573-022-97-75

 • E-mail:biuro@kotlyczesci.pl
 • Telefonkom. 602 662 291
 • Godziny działania sklepuponiedziałek-piątek 9.00-16.00 sobota 10.00-14.00
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Kocioł grzewczy to urządzenie, które służy do ogrzewania wody lub powietrza w systemach centralnego ogrzewania. Jego działanie opiera się na spalaniu paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, które powoduje nagrzewanie wody w wymienniku ciepła. Ten proces pozwala na przekazywanie ciepła do całego domu przy użyciu rur i grzejników. 

Sprawność kotła grzewczego zależy od kilku czynników. Przede wszystkim, ważny jest rodzaj paliwa, które jest używane do ogrzewania. Im lepszej jakości jest paliwo, tym wydajniej działa kocioł. Dodatkowo odpowiednie czyszczenie i konserwacja kotła również ma wpływ na jego sprawność - regularne usuwanie sadzy i popiołu z wnętrza kotła pozwala na zachowanie optymalnych warunków pracy. Ostatecznie, wielkość i projekt kotła również mają znaczenie - im bardziej zaawansowane technologicznie jest urządzenie, tym wydajniej działa.

Jakie elementy kotła grzewczego najczęściej ulegają awarii?

Tak, naprawa kotła grzewczego przez wymianę uszkodzonego elementu jest możliwa. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów ze sklepu z częściami do kotłów, którzy ocenią zakres usterki, dobiorą odpowiednią część do wymiany i przeprowadzą naprawę w sposób bezpieczny dla urządzenia i użytkownika.

W trakcie eksploatacji kotła grzewczego najczęściej ulegają awarii elementy takie jak pompa obiegowa, zawór bezpieczeństwa oraz wymiennik ciepła. Pompa obiegowa odpowiada za przepompowywanie wody przez cały układ grzewczy, dlatego jej awaria może skutkować brakiem ogrzewania domu. Zawór bezpieczeństwa natomiast chroni kocioł przed nadmiernym ciśnieniem, a uszkodzenie tego elementu może prowadzić do groźnych sytuacji. Wymiennik ciepła z kolei jest odpowiedzialny za przekazywanie ciepła z paliwa na wodę, a jego usterka wpłynie na wydajność całego systemu grzewczego.

 

Previous Post Next Post

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail
 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu