wyszukiwanie zaawansowane
Kontakt
 • Dane firmy:
  ZPUH Andrzej Waloszczyk
  42-290 Blachownia
  ul. Spokojna 8
  NIP: 573-022-97-75

 • E-mail:biuro@kotlyczesci.pl
 • Telefonkom. 602 662 291
 • Godziny działania sklepuponiedziałek-piątek 9.00-16.00 sobota 10.00-14.00
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Wybór pieca jest jedną z ważniejszych decyzji, jakie należy podjąć remontując kotłownie czy modernizując swój system grzewczy. Od tego, na jakie urządzenie się zdecydujemy zależeć będą koszty ogrzewania, ale również to, na ile wygodne będzie użytkowanie pieca oraz jak dużo czasu trzeba będzie poświęcać na kontrolę spalania. 

Dziś zdecydowanie najpopularniejsze są kotły zautomatyzowane na węgiel i ekogroszek. Decydując się na taki piec ma się do wyboru podajnik ślimakowy oraz tłokowy. Kluczowa różnica między tymi podajnikami leży w sposobie dostarczania paliwa oraz w palniku. Bardziej ekologiczny jest na pewno piec z podajnikiem ślimakowym, a co ważne - wiele części do tych kotłów jest wymiennych. Ślimaki do pieca z podajnikiem i inne części zamienne do kotłów możecie Państwo zakupić w naszej firmie. 

Piece z podajnikiem ślimakowym i tłokowym - różnice

W piecach z podajnikiem tłokowym za podanie paliwa odpowiada sterownik. To on wysyła sygnał uruchamiający tłok. Częstotliwość podawania paliwa określa sam użytkownik odpowiednio programując sterownik pieca. Tłok podaje odpowiednią ilość węgla do komory spalania, by następnie cofnąć się i pobrać kolejną porcję paliwa. Jest to jednak typ podajnika tracącym na popularności, głównie przez konkurencyjny typ ślimakowy.

Nowoczesne podajniki ślimakowe zaopatruje się w palenisko z retortą obrotową. Dzięki temu połączeniu przy każdym podaniu węgla następuje uruchomienie retorty obrotowej, co sprawia, że równocześnie podczas spalania systematyczne usuwany jest popiół. Wynikiem tego jest lepszy dostęp powietrza do paleniska oraz i bardziej równomierne spalanie paliwa. Oprócz tego kształt paleniska umożliwia kumulowanie ciepła, co dodatkowo wpływa na bardzo dobre spalanie przez poprawny proces gazyfikacji węgla. 

Previous Post Next Post

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach. Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingowych
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych na wskazany przeze mnie adres e-mail
 

Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu